یهود شناخت

وبلاگی در مورد يهود/صهیونیسم/فراماسونری/تئوری توطئه و ...

از پیرزن منفور تا نوجوان دوست داشتنی×

(در حاشیه انتشار جلد جدید رمان هری پاتر)

بعد از فروش همزمان جلد هفتم از مجموعه هری پاتر در تهران با اروپا و آمریکا، روزنامه کیهان، در تاریخ 4 مرداد در مقاله ای به طور اجمال به یهودی-صهیونیستی بودن این رمان اشاره کرد. این مقاله، عصبانیت طرفداران هری پاتر در ایران را در پی داشت و انتشارات بلومزبری، ناشر انگلیسی رمان نیز در فضای به وجود آمده، ادعای روزنامه کیهان را رد کرد.
صرفنظر از محبوبیت شدید هری پاتر در میان دسته ای از نوجوانان و جوانان، دلیل دیگر عصبانیت آنها، لااقل دسته ای از آنها، می تواند همراه نبودن مقاله کیهان با ادله ای باشد که این ادعا را ثابت کند. اگر این واقعیت را بپذیریم که «حب الشی یعمی و یصم» (دوست داشتن چیزی، چشم و گوش را بر روی عیوب آن می بندد)، مدعیان صهیونیستی بودن هری پاتر نیز باید دلایل مستندی را در تایید ادعای خود ارائه کنند.
در ادامه، به برخی دلایل در تایید یهودی-صهیونیستی بودن این داستان و فیلم آن اشاره می کنیم:

1-     سحر و جادوگری از گناهان بزرگ در دین اسلام و مسیحیت است. در داستانهای فولکلور ملل مختلف، معمولا تصویری که از یک جادوگر ترسیم شده، تصویر یک پیرزن یا پیرمرد خبیث و زشت صورت بوده است که از نیروی خود در جهت مطامع شیطانی اش استفاده می کند. اگر به تاریخچه جادوگری رجوع کنیم، حرفه ای ترین جادوگران را در میان یهودیان می یابیم. قرآن کریم در سوره بقره به این نکته اشاره کرده است که خداوند در زمان حکومت حضرت سلیمان(ع) دو فرشته را به میان قوم بنی اسرائیل فرستاد تا به آنها باطل کردن سحر را بیاموزد، اما دسته ای از بنی اسرائیل به جای اینکه از علم آن دو فرشته، در جهت باطل کردن سحر استفاده کنند، خودشان ساحر شدند.
علاقه یهودیان به جادو و جنبل را می توان در آثاری همچون سفرنامه «ادوارد پولاک»، پزشک یهودی و فرانسوی ناصرالدین شاه مشاهده کرد که یکی از مشاغل مورد علاقه یهودیان ایران را فال بینی، رمالی و دعانویسی بیان کرده است. در برخی گزارشهای ساواک که در کتاب «سازمان های یهودی و صهیونیستی در ایران» نقل شده نیز به علاقه یهودیان به این گونه مشاغل اشاره شده است. در متون گوناگونی به پیوند بنی اسرائیل با سحر و جادو اشاره شده است. مثلا در یکی از رساله های «اخوان الصفا» که در قرن چهارم هجری تالیف شده اند از قول حکیمی یونانی چنین می خوانیم:


«بلی ما اکثر علوم را از فلاسفه قبلی اخذ کردیم و طریق عالم نیز همین است که یک قوم از دیگری استفاده کند و به همین نحو حکمای ایران احکام نجوم و علوم ترصد را از حکمای هند آموختند و همچنین مردم ایسرائل علم سحر و طلسم را از حضرت سلیمان به دست آوردند. (هانری کوربن، تاریخ فلسفه اسلامی، ترجمه دکتر اسدالله مبشری، امیر کبیر، ۱۳۵۲، صفحه ۳۴)

علاقه یهودیان به جادوگری در مکتب کابالا که به عنوان تصوف یهودی شناخته می شود و کتاب «زهر» که کتاب مقدس آن است، نمود بیشتری دارد.

«فالگیر یهودی»، اثر کمال الملک، 1293 هجری شمسی
 فالگیر یهودی، اثر کمال الملک

با وجود چهره منفی جادو و جادوگری در طول تاریخ، کتاب و فیلم هری پاتر، چهره ای زیبا، سرگرم کننده و دلپسند از آن به نمایش می گذارد.

2-     چند سال پیش که هنوز اینگونه مباحث در ایران درنگرفته بود، یک خاخام یهودی به نام جک ابراموویچ، مقاله ای نوشت با عنوان «هری پاتر یهودی است». او در مقاله خود اشاره می کند که داستان هری پاتر، تم یهودی دارد و بچه های یهودی باید از این داستان درس بگیرند. این مقاله را در سایت اینترنتی «کنفرانس ملی کنیسه جوانان» (ncsy) می توان مشاهده کرد. اخیرا نیز کتابی با عنوان «هری پاتر و تورات» نوشته «داو کرولویچ» منتشر شده که سایت اینترنتی آمازون آن را برای فروش عرضه کرده است. .

3-     در کتاب «رمز داوینچی»، نوشته دن براون که بر مبنای آن فیلمی سینمایی نیز ساخته شده، به این موضوع که پروژه هری پاتر یکی از برنامه های سازمان شبه فراماسونی «دیر صهیون» است اشاره شده است. البته مقاله روزنامه کیهان، به این موضوع استناد کرده بود، اما جای این سئوال را باقی گذاشته بود که مطالب یک کتاب داستانی چگونه می تواند مورد استناد قرار بگیرد. در جواب این سئوال باید گفت که شواهد و قراین، از مستند بودن برخی ادعاهای این کتاب داستانی حکایت دارد. به عنوان مثال می توان به مساله عضویت اسحاق نیوتن در مجمع شبه فراماسونی «دیر صهیون» اشاره کرد که در این کتاب بیان می شود.
 با وجود اینکه تاریخ تاسیس رسمی فراماسونری سال 1717 میلادی است و نیوتن قبل از این تاریخ می زیسته است، اما در کتاب «زرسالاران یهودی و پارسی»، دکتر عبدالله شهبازی، شواهد و قراینی مبنی بر عضویت نیوتن در سازمانی که بعدها فراماسونری از دل آن در آمد ارائه کرده است.
مثال دیگر در این زمینه، فیلم «چشمان باز بسته»، آخرین ساخته استنلی کوبریک است که برخی محققان، پیش از انتشار رمز داوینچی، آن را بیان کننده مراسم تشکیلات فراماسونری می دانستند و در کتاب رمز داوینچی نیز به همین موضوع اشاره می شود. البته لازم به اشاره است که هدف از انتشار کتاب مذکور نه افشاگری، بلکه تطهیر چهره فراماسونری و اعقاب آن همچون تشکیلات شوالیه های معبد و توجیه اعمال آنها بود که در کنار این تطهیر و توجیه، به ناچار به برخی برنامه های آنها اشاره شده بود.

4-     دانیل جاکوب (دانیال یعقوب) رادکلیف، بازیگر نقش هری در فیلم هری پاتر، یهودی است که البته این موضوع از نام او نیز پیداست. او در مصاحبه ای اشاره می کند که مادرش یهودی و پدرش پروتستان است. در شریعت یهود اگر مادر، یهودی باشد فرزند نیز یهودی به حساب می آید. یهودی بودن مادر، نقش مهمتری از یهودی بودن پدر دارد. باید اشاره کرد که در میان فرقه های مسیحی، پروتستانها نزدیکترین فرقه به یهودیان هستند و یهودیانی که به طور تاکتیکی به دین مسیحیت می گروند معمولا پروتستان می شوند. فیلم های هری پاتر نیز توسط کمپانی صهیونیستی برادران یهودی وارنر ساخته می شود که چندی پیش، فیلم «300» در جهت تخریب چهره ایرانیان، از سوی این کمپانی عرضه شد.
---
*این مقاله با اندکی تغییر و البته با نام مستعار، مدتی پیش در یکی از روزنامه های کشور منتشر شده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم شهریور 1386ساعت 14:6  توسط حامد  |